سبد خرید شما

لیست استعلام

لیست استعلام

محصولی در لیست وجود ندارد.

راه های ارتباطی

تمرکز شرکت اپل در حوزه‌ی سلامت

تمرکز شرکت اپل در حوزه‌ی سلامت

اپل برای تمرکز بیشتر روی حوزه سلامتی، متخصص قلب استخدام کرد

اپل از استخدام دیوید تی‌سی، متخصص قلب و عروق شناخته‌شده‌ی آمریکایی خبر داد. اپل به‌کمک دانش دکتر تی‌سی قصد دارد تمرکز بیشتری روی حوزه‌ی سلامتی داشته باشد.

اپل به‌تازگی دکتر دیوید تی‌سِی را استخدام کرده است. می‌گویند حضور دکتر تی‌سی در اپل به‌منظور تمرکز بیشتر این شرکت روی حوزه‌ی سلامتی است. درواقع، اپل قصد دارد با استفاده از دانش دیوید تی‌سی، قابلیت‌های جدیدی به دستگاه‌هایی نظیر اپل‌واچ بیاورد. اپل‌واچ به حسگر ویژه‌ای مجهز گردیده که ازطریق آن می‌تواند ضربان قلب و نوار قلب کاربر را ثبت کند. دیوید تی‌سی متخصص قلب و عروق و سابقه‌ی کار در سازمان NYP را دارد و به‌تازگی از این سازمان جدا گردیده. او دومین متخصص قلب برجسته‌ای است که اپل در دو سال اخیر استخدام کرده.

دکتر تی‌سی را نمی‌توان متخصص قلب معمولی به‌شمار آورد؛ چراکه افزون‌بر مدرک تخصص قلب و عروق، در حوزه‌های علوم کامپیوتر و فیزیک نیز تحصیل و مدرک مربوط به آن‌ها را دریافت کرده است. در صفحه‌ی دیوید تی‌سی در شبکه‌ی اجتماعی لینکدین آمده  که او هم‌زمان با کار در NYP، سابقه‌ی تدریس دانش قلب‌شناسی را در دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه کلمبیا دارد. دیوید تی‌سی هم‌زمان با کار در NYP و تدریس در دانشگاه کلمبیا، روی تیم‌های ویژه‌ای نظارت کرده است که در حوزه‌‌های هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، رباتیک و موارد این‌چنینی فعالیت می‌کردند.

شایان ذکر است اهالی کوپرتینو در سال ۲۰۱۸ در فاصله‌ی کوتاهی قبل از معرفی رسمی اپل‌واچ ۴، متخصص شناخته‌شده‌ی دیگری به‌نام دکتر الکسیس بیتی را استخدام کرده بودند. اپل‌واچ ۴ نخستین ساعت هوشمند اپل است که می‌تواند نوار قلب (ECG) ثبت کند. ساعت هوشمند مذکور به‌لطف همین قابلیت می‌تواند بیماری فیبریلاسیون دهلیزی (AFib) را تشخیص دهد که در نوع خود بسیار جالب‌ است.

اپل از سال‌ها پیش حسگرهای ویژه‌ای به‌منظور پایش ضربان قلب در ساعت‌های هوشمندش قرار داده است؛ اما اپل‌واچ ۴ به نخستین ساعت این شرکت با توانایی ثبت ECG تبدیل گردید. ناگفته نماند اپل‌واچ ۵ نیز از چنین قابلیتی بهره می‌برد. استخدام متخصصان بیشتر حوزه‌ی قلب و عروق نشان می‌دهد اپل به‌طور ویژه روی بهبود قابلیت‌های سلامتی ساعت هوشمندش کار می‌کند و قصد دارد با اضافه‌کردن قابلیت‌هایی جدید، ارزش خرید آن را بیش‌ازپیش افزایش دهد.(زومیت)

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فهرست مطالب