سبد خرید شما

لیست استعلام

لیست استعلام

محصولی در لیست وجود ندارد.

راه های ارتباطی

جراحی لاپراسکوپی تکنولوژی جدید کلاه هوشمند را به ارمغان آورد

جراحی لاپراسکوپی تکنولوژی جدید کلاه هوشمند را به ارمغان آورد

جراحی لاپراسکوپی تکنولوژی جدید کلاه هوشمند را به ارمغان آورد

مدتی است که  برند سونی کلاه هوشمندی را وارد بازار کرده است. این کلاه در حقیقت دوربین و مونیتوری دارد که به پزشک کمک می‌کند تا از درون بدن بیمار که تحت انجام عمل لاپراسکوپی قرار گرفته است خوب ببیند و حتی تصاویر سه بعدی داشته باشد. با بکارگیری از این کلاه پزشک در زمان انجام جراحی لاپراسکوپی دیدی وسیع دارد درست مثل اینکه جراحی باز انجام میدهد.

روش جراحى لاپاراسکوپى امروزه به پزشکان این اجازه را می‌دهد تا با ایجاد حفره‌هایى ریز بر‌روى سطح پوست و ارسال دوربین و ابزارهای جراحی کوچک، فرآیند را به صورت بسته کنترل کنند. در این متد بدون اینکه روی سطح پوست اثر چندانی از برش و بخیه باقی بماند، اندام‌هاى داخلى (معمولا اندام‌هاى داخل حفره‌هاى شکم) به راحتى توسط پزشک مورد عمل جراحى قرار مى‌گیرند. بسته بودن جراحى و خونریزى‌هاى بسیار کم باعث گشته تا این روش به عنوان گامی بزرگ در جراحى محسوب گردد.

در همین راستا، شرکت سونى یک کلاه هوشمند مجهز به صفحه نمایشگر سه بعدى با عنوان HMM-3000MT ارائه نموده که پیشرفته‌ترین تکنولوژى موجود در روش جراحى لاپاراسکوپى محسوب می‌گردد. براى مثال جراحى‌هایى شبیه خارج کردن آپاندیس، کیسه صفرا، برخى از تومورها و غدد خوش خیم بیشتر با این متد توصیه می‌گردد.

محصول جدید شرکت سونى مجهز به دو صفحه نمایش OLED است و می‌تواند از آن چیزى که در داخل بدن بیمار تحت جراحى قرار می‌گیرد، تصویرى با کیفیت HD به صورت سه بعدى، شفاف و واضح تهیه کند. همچنین وجود یک شکاف در قسمت انتهاى این کلاه به پزشک جراح این امکان را می‌دهد تا فضاى خارج (مثلا وضعیت بیرونى شکم بیمار و یا دست دیگر پزشکان همکار) را هم در میدان دید خود قرار دهد.

از دیگر امکانات این محصول می‌توان به قابلیت تصویر در تصویر روی نمایشگر شبیه به تمامى تلویزیون‌ها و انتخاب میان حالت دوبعدی و سه بعدی اشاره کرد. همچنین تصاویر را می‌توان به چپ و راست چرخاند یا آنها را با چرخش ۱۸۰ درجه ای وارونه کرد.

از طرفی این کلاه پزشکی قابلیت اتصال همزمان چندین دوربین اندوسکوپی را هم دارد. این محصول در‌حال حاضر در ژاپن مورد تأیید قرار گرفته و قرار است. قیمت حدودى ۱۵۰۰ دلار براى این کلاه پزشکى هوشمند تخمین زده‌اند. به نظر می‌رسد تحولات دنیاى پزشکى و وسایل هوشمند آن روز به روز تشخیص و درمان‌ها را آسانتر می‌کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فهرست مطالب