سبد خرید شما

لیست استعلام

لیست استعلام

محصولی در لیست وجود ندارد.

راه های ارتباطی

CARLO، لیزر برش استخوانی سرد با هدایت ربات

www-abzarjarahi-comCarlo

سیستم لیزر روباتیک برای جراحی استخوان

لیزر سال‌ها با موفقیت در پزشکی استفاده می‌گردد، به عنوان مثال برای درمان بینایی یا هنگام درمان تومور. با این وجود، هنوز هیچ شرکتی نتوانسته است لیزری تولید کند كه استخوان را قطع كرده در عین حال بافت استخوان را در ناحیه سطوح برش لیزری سالم و حیاتی نگه دارد.

اگرچه لیزر نسبت به دستگاه‌های برش معمولی مزایای مختلفی را ارائه می‌دهد، اما تا همین اواخر امکان استفاده از نور محافظت شده به گونه ای وجود نداشت که استخوان هنگام بریدن دچار سوختگی نگردد.

AOT اولین شرکتی در جهان است که می تواند استخوان و بافت سخت را با لیزر برش دهد. این شرکت با استفاده از عکسبرداری به کمک ربات “سرد” ، فناوری‌ای را برای عمل جراحی استخوان ایجاد کرده است.

محصول شرکت فوق که هم اکنون در حال آماده سازی برای مرحله کارآزمایی‌های بالینی است ، کارلو نامیده می‌شود.

CARLO مخفف ” Cold Ablation Robot-guided Laser Osteotome ” است و در مقابل روش‌های معمول، جراحی برش استخوان را به یکباره انجام می‌دهد.

مزیت روش تولید شده توسط AOT این است که استخوان بیش از حد گرم نمی‌شود و در حالت باز می‌ماند و این به نفع بیمار بوده و منجر به بهبود سریع‌تر می‌گردد.

برای انجام این کار، لیزر روی بازوی روبات لمسی‌ای که برای استفاده پزشکی ساخته شده نصب گردیده است.

بنابراین دستگاه به جراح این امکان را می‌دهد که جراحی استخوان را با دقت بی‌سابقه‌ای انجام دهند و تنظیمات برش آزادانه تعریف شده، کاربردی را که در ابزارهای معمولی امکان پذیر نیست فراهم می‌کند.

تاکنون فقط سوراخ یا برش مستقیم ایجاد شده است. این بدان معنی است که از صفحات فلزی عظیم برای اطمینان از عملکرد پس از عمل استخوانی باید استفاده شود.

از طرف دیگر، CARLO برش‌های استخوانی‌ای را ایجاد می‌کند که جراح بتواند قطعات استخوانی آسیب‌دیده را مانند تکه‌های پازل جمع کند. این نوع بازسازی اجازه می‌دهد تا از عناصر نگهدارنده قابل جذب استفاده گردد تا برخلاف ایمپلنت‌های فلزی، مجبور نباشند برداشته شوند.

CARLO مزایای دیگری نیز ارائه می‌دهد. وسایل برش را می‌توان با سرعت نور در مواقع اضطراری برداشت، همیشه تیز است و نیازی به سرویس، تمیز یا استریل کردن ندارد. (booster-magazine)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فهرست مطالب