سبد خرید شما

لیست استعلام

لیست استعلام

محصولی در لیست وجود ندارد.

راه های ارتباطی

RFID ردیابی برای ابزارهای جراحی

RFID

پیشرفت‌های دیجیتال در ابزارهای جراحی‌دستی و روباتیک، ردیابی و سایر قابلیت‌ها را در اتاق عمل امکان‌پذیر می‌کند.

شناسایی فرکانس رادیویی RFID نوعی از تکنولوژی است که با استفاده از میدان‌های الکترومغناطیسی و اتصال یک برچسب برای شناسایی اشیاء به کار می‌رود. این برچسب معمولاً برای ردیابی و شناسایی محصول استفاده می‌گردد.

RFID یک روند رو به رشد در صنعت مراقبت‌های بهداشتی است که نسبت به قبل با تأکید بیشتر بر روی ایمنی بیمار کار می‌کند. فناوری RFID می‌تواند با اطمینان کمک کند که هر بیمار به درستی درمان گردد.

ردیابی ابزار جراحی

ابزارهای جراحی مانند چاقوی جراحی، قیچی وگیره برای جراحی‌های روزانه مورد نیاز هستند؛ بنابراین، تجهیزات باید همیشه تمیز، ضدعفونی وآماده استفاده باشند.

نه تنها می‌توان این موارد را با برچسب‌های RFID ردیابی کرد بلکه میتوان اطمینان حاصل کرد که هر ابزار قبل ازاستفاده استریل شده‌باشد.

برچسب‌های RFID که برروی بدنه فلزی ابزار‌جراحی تعبیه گردیده‌‌اند، به آن‌ها این امکان را می‌دهد که برای کنترل موجودی پی‌گیری گردند و اطمینان حاصل گردد که از فرآیند ضدعفونی استفاده شده‌است.

انواع مختلفی از سیستم‌ها وجود دارند که از روش‌های استریل کردن متفاوتی استفاده می‌کنند؛ با ردیابی هر ابزار به صورت جداگانه، بیمارستان‌ها می‌تواند اطمینان حاصل کنند که تمام ابزارها توسط تولید کننده از یک سیستم استریل کردن مناسب استفاده می‌کنند.

هر وسیله‌ باید قبل و بعد از عمل توسط کارکنان بیمارستان شمارش گردیده تا اطمینان حاصل شود که هیچ یک از آنها از بین نرفته است، که این امر یک فرآیند خسته کننده و وقت‌گیر بوده و مستعد خطا است.

تجربه نشان می‌دهد گاهی ابزارآلات فلزی، اسفنج‌ها، حوله‌ها، پین‌ها بطور تصادفی در بدن بیماران باقی‌می‌مانند.

اما چنین سیستمی برای توسعه ابزارآلات فلزی قابل استفاده مجدد که تحت یک فرآیند استریل شدید قرار گرفته‌اند، چالش برانگیزتر است. علاوه بر‌این، جراحان خواستار این هستند که هر فن‌آوری اضافه شده به ابزارهای خود، عامل شکل را تغییر ندهد زیرا می‌تواند در توانایی جراحان طی مراحل جراحی اختلال ایجاد کند.

انستیتوی Wyss با همکاری پزشکان بیمارستان Brigam و بیمارستان زنان، روشی را برای جاسازی تراشه‌های RFID در ابزار‌جراحی فلزی تهیه کرده است. در این تکنیک به شما امکان می‌دهد تا ابزارها به صورت بی‌سیم در اتاق عمل ردیابی و شمارش گردند و بتواند در مقابل استریل شدن مکرر مقاومت کند.

سیستم ردیابی کامل RFID شامل یک آنتن و نمایشگر بصری در اتاق عمل است که تمام ابزارهای جراح را هنگام ورود به اتاق و همچنین فاصله تقریبی آن از آنتن نشان می‌دهد. پس از اتمام عمل جراحی، ابزارها از اتاق خارج می‌گردد، متخصصان پزشکی می‌توانند محل قرارگیری ابزار را تأیید کنند و لجستیک بیمارستان را تا حد زیادی بهبود بخشند.( wyss.harvard.edu)

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فهرست مطالب